Zeštíhlující nápoje

ulin je přírodní sacharid, který nemá skoro žádnou výživnou hodnotu, přesto vaše trávení potěší. Nerozloží totiž žaludeční kyseliny a odolá trávicím enzymům v tenkém střevě.

Lepší trávení

Inulin je přírodní sacharid, který nemá skoro žádnou výživnou hodnotu, přesto vaše trávení potěší. Nerozloží totiž žaludeční kyseliny a odolá trávicím enzymům v tenkém střevě. V tlustém střevě se postará o to, aby podporoval „správné” bakterie. Více se o zdravém trávení dozvíte i zde... Inulin se nachází hlavně v kořenu čekanky, cibuli, česneku a v artyčocích. Upravuje vyprazdňování, chrání tlusté střevo před infekčními průjmy, záněty i nádorovými onemocněními. Inulin koupíte i v lékárně, k jeho dávkování je však třeba přistupovat opatrně.

Nápoje pro lepší trávení a její výhody

  • Výhodou nápojů na podporu trávení je, že neobsahují moc kilojoulů.
  • Množství přírodních látek v ovoci, zelenině a v mléčných kulturách pozitivně stimuluje práci střev a složení střevní mikroflóry. Výhody probiotik naleznete zde.
  • Nápoje vás pročistí a budete se cítit svěžejší.
  • Nápoje můžete kombinovat s běžnou stravou.

Pitný režim

Tělo potřebuje pravidelný pitný režim. Denně vypijte minimálně 3 litry nejlépe neslazených a nesycených tekutin. Nezapomeňte, že káva, černý čaj a alkohol tělo odvodňují a dráždí žaludek.

Recepty - červená řepa a mango

Smíchejte 200 g měkkého, zralého manga se 2 lžičkami citrónové šťávy a 150 ml šťávy z červené řepy. Ozdobte mátou.

Recepty - banán v jogurtu

Nakrájejte menší banán a rozmíchejte ve 150 g probiotického jogurtu, zřeďte vodou a ochuťte troškou vanilkového cukru.

Recepty - meruňky v kefíru

Asi 50 g sušených meruněk propláchněte v teplé vodě, pak je rozmixujte v 200 ml kefíru a dochuťte čerstvou bazalkou.

Recepty - zázvor provoní jogurt

Ochuťte 200 ml probiotického jogurtového nápoje 10 g čerstvého nastrouhaného zázvoru, jednou polévkovou lžící citrónové šťávy a jednou lžící medu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22102 (zdravotnimagazin.cz#6217)


Přidat komentář