Zhubnu, když kouřím?

Mnoho lidí kouří s argumentem, že cigareta zahání chuť na jídlo. A když chtějí zhubnout, potýkají se s problémem, jestli při dietě mají cigaretu odložit, nebo ne. Co mají společného kouření a obezita?

Být kuřákem či obézním

Mnoho lidí kouří s argumentem, že cigareta zahání chuť na jídlo. A když chtějí zhubnout, potýkají se s problémem, jestli při dietě mají cigaretu odložit, nebo ne. Co mají společného kouření a obezita? Jednoznačně přináší mnoho zdravotních problémů. Ale: většině lidem pohled na obézního člověka vadí víc, než kuřák.

Neustálý boj

Závislí můžeme být nejen na alkoholu a drogách, ale také na nikotinu a jídle. Kouření je závislost, do které je lehké sklouznout. I ten, kdo nikdy nekouřil, bojuje mnohdy se společenskými konvencemi. Nevypadám divně, když cigaretu odmítnu? Stačí okusit, pak se nabídne nová příležitost a pak znovu a znovu.. Později už možná víte, že v dnešní době je moderní nekouřit, přesto si nemůžete pomoci. A jak je to s jídlem? Také ono přináší člověku pocity uspokojení. Čím více jíme jen to, co nám chutná, tím větší máme spotřebu. Aniž si to mnohdy uvědomujeme, spořádáme pytlík chipsů, nebo tabulku čokolády na posezení. A večer se objeví největší chutě.

Co je horší?

Co vadí víc? Obezitu jako zdravotní problém lidé více podceňují. Mnohem nebezpečnější jim připadá kouření. Ani jedno, ani druhé nelze podceňovat. V obou případech se jedná o závažný problém. O to horší, když se jedná o dvojitý problém. Pokud nejste však přímo obézní, nemusíte se bát rapidního růstu vaši váhy. Je nutné zařadit komplexní program na snižování hmotnosti. Změna se musí týkat nejen jídelníčku, ale také pohybové aktivity. V mnoha případech je ideální podpořit hubnutí zařazením léků zvyšujícím pocit sytosti nebo preparátů, které snižují chuť k jídlu. Takovým produktem je například přírodní zeštíhlující kúra Hollywood Mineral Fit Slim.

Síla mysli

Zhubnu, když budu kouřit? Jak je známo, kouření může přispět ke snížení hmotnosti. Potlačuje chuť k jídlu. Zvyšuje působení serotinu v mozku – poskytuje podobně příjemné pocity jako při jídle. Nikotin zpomaluje vyprazdňování žaludku, takže prodlužuje nasycení. Kouření zaměstnává hlavu i ruce. U kuřáku se však objevuje centrální ukládání tuku – a tedy nebezpečnější. Jestliže kouříte proto, abyste zhubli, není to nejlepší řešení. Neopodstatněný je také strach přestat kouřit kvůli obavě ze zvýšení hmotnosti. Pokud nedojde k celkové změně životního stylu, je možné, že přiberete 3 až 4 kilogramy, pak už se však váha nezvyšuje. Jídlo se ovšem nesmí stát kompenzací za cigaretu.

Rady na závěr

  • Pokud hodláte přestat kouřit, snažte se omezit příjem energie (zhruba o 1000 kJ denně).
  • Nezapomeňte na možnost náhradní nikotinové léčby (žvýkačky, náplasti, inhalátory).
  • Pomoc mohou i léky, které zvyšují pocit sytosti a zahánějí chuť na sladké. Je vhodné poradit se předem s lékařem.
  • Využijte odborné rady lékaře, který vám individuálně poradí.
  • Pokroky v hubnutí se většinou neobjeví hned, ale k cigaretě se nevracejte. Chce to trpělivost a výsledky se zanedlouho objeví!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22354 (zdravotnimagazin.cz#6890)


Přidat komentář