Zlepšení zdraví pomocí pokojových rostlin

Pohled na zelené rostliny uklidňuje nervovou soustavu. Je prokázáno, že rostliny v kanceláři vyvolávají v zaměstnancích spokojenost s prací a v nemocnici dokonce zmírňují strach pacientů z bolesti.

Jak působí pokojové rostliny na zdraví

Suchý vzduch, prach a různé škodlivé látky v uzavřené místnosti způsobují mnohé zdravotní potíže. Správně vybrané pokojové květiny jim mohou také předcházet. Rostliny v místnostech zlepšují vzduch a přidávají nám na optimismu.

Pokojové rostliny snižují škodlivé látky

V místnostech se nacházejí různí roztoči, kteří se skrývají téměř všude – v barvách na stěnách, v kobercích, nábytku, na záclonách, v matracích apod. Dokonce znečištění v místnosti bývá o to větší, čím novější je vybavení místnosti. Australští vědci přišli na to, že rostliny dokážou snížit znečištění v pokoji až o 70 %. Dokonce už tři rostliny v místnosti mohou zlepšit kvalitu ovzduší.

Konec prachu a špíny díky pokojovým rostlinám

Prachu se jen obtížně vyhnete (slovo alergie je vám více než známo?), přesto omezit jej do nějaké míry můžete. Navíc v místnostech, kde nefunguje klimatizace a není možné větrat, je znečištěný vzduch tím nejhorším, protože veškeré škodliviny se točí stále dokola. Stačí, když si do kanceláří a pokojů přinesete rostlinky. Rostliny v sobě nesou elektrický náboj, který na sebe váže poletující prach. Aby však rostliny plnily svou úlohu, je nutné je udržovat v čistotě – stačí je pravidelně sprchovat nebo utírat listy navlhčeným hadříkem.

Lepší dýchání s pokojovými rostlinami

Pokojové rostliny působí výborně proti příliš suchému vzduchu. Sliznice průdušek potřebuje vzduch s vlhkostí zhruba 40 až 55 %, jinak dochází k jejímu podráždění. Rostliny zvlhčují vzduch tím, že se ze zeminy a z jejich listů vypařuje dostatečné množství vody, která částečky prachu spojuje. Prach se pak stává těžším a rychleji klesá k zemi. A tak se snižuje riziko infekcí dýchacích cest. Rostliny se však musí pravidelně čistit. Odbourat oxid uhličitý ze vzduchu vám pomůže např. zelenec chocholatý.

Pokojové rostliny jako antistres

Pohled na zelené rostliny uklidňuje nervovou soustavu. Je prokázáno, že rostliny v kanceláři vyvolávají v zaměstnancích spokojenost s prací a v nemocnici dokonce zmírňují strach pacientů z bolesti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22901 (zdravotnimagazin.cz#9661)


Přidat komentář