Zmírnění bolesti zubů

Úlevu při bolesti zubů přináší i vyplachování úst výtažku z puškvorce, který působí antibakteriálně. Lžíci puškvorce zalijte čtvrtlitrem studené převařené vody a nechte přes noc odstát. Ráno ohřejte a do sklenky vody vždy nakapejte pět kapek.

Zmírnění bolesti zubů pomocí hřebíčku

Při akutní bolesti zubů okamžitě potřete dáseň několika kapkami hřebíčkového oleje (potřete dáseň pod nebo nad citlivým místem) nebo celý hřebíček žvýkejte. Hřebíček působí jako anestetikum (obsahuje eugenol). Tato metoda však není vhodná pro těhotné ženy.

Zmírnění bolesti zubů pomocí bylinek

Proti bolesti zubů působí odvar z chmele a kozlíku lékařského. Smíchejte po lžíci z obou bylin, směs zalijte sklenicí vroucí vody a nechte 10 minut odstát. Poté vypijte.

Bolest tišší také echinacea. Echinaceová tinktura (zakoupíte v lékárně) je použitelná například na tamponku - poté přiložte na bolavý zub a po několika hodinách opakujte.

Pravidelné vyplachování zubů

Jako kloktadlo použijte silný čaj ze šalvěje. Šalvěj působí antisepticky, tlumí zánět a bolest zubů zmírňuje.

Úlevu při bolesti zubů přináší i vyplachování úst výtažku z puškvorce, který působí antibakteriálně. Lžíci puškvorce zalijte čtvrtlitrem studené převařené vody a nechte přes noc odstát. Ráno ohřejte a do sklenky vody vždy nakapejte pět kapek. Vyplachujte ústa třikrát denně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22283 (zdravotnimagazin.cz#6743)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 20.10.2014 02:55
Re: Zmírnění bolesti zubů Dobrý den, Je mi 13 a už týden mě pobolívá zub, není to mlíčný zub je v zádu na dolnim patře a ja uz si vazne s tim nevim rady. k tomu me zacal bolet dalsi zub a to predni a ten uz taky neni mlicny a kyve se, prosim pomocte me, nemuzu kvuli tomu spat


Přidat komentář