Znáte svůj typ pleti?

Pestrá strava, dostatek spánku, pohyb na čerstvém vzduchu a orální užívání vitamínů (A, C, E) má blahodárný účinek na celkové zdraví. Udělejte si denně čas na svou pleť a vaše pleť se vám odvděčí zářivou svěžestí a čistotou.

Ochrana Vaší pleti

Kůže je orgán, který na první pohled přitáhne pozornost. Vzhled kůže mnohdy napoví o kvalitě vašeho způsobu života. Kůže je také vystavená neustále vnějším podmínkám, působí na ni sluneční paprsky, chlad, prašné a znečištěné prostředí. Z vnitřních faktorů působí na ni např. dlouhodobý stres, kouření, nadměrná konzumace alkoholu, nevhodná strava, nedostatek spánku. Proto bychom měli mít na paměti, že krásnou a zdravou pokožku získáme jak kosmetickými prostředky, tak celkovým zdravotním stylem.

Rozpoznání Vaší pleti

Základem je především uvědomit si jakou péči naše pleť potřebuje. Diagnostiku pleti si můžeme nechat udělat v kosmetických salónech. Rozeznáváme však několik základních typů pokožky.

 • Normální pleť

  Kůže je hladká, pevná, bezproblémová. Nevyžaduje speciální péči.

 • Mastná pleť

  Vzniká především v pubertě následkem hormonálních změn. Kůže se leskne, má mastný povrch, rozšířené póry. Objevují se nedostatky pleti. Na čištění pleti je třeba používat speciální přípravky. Výhodou je, že tato pleť pomaleji stárne, vrásky se objevují později.

 • Suchá pleť

  Jemná pleť s drobnými póry. Po čištění je často pociťováno stažení pleti. Mívá sklony k podráždění, rychleji stárne.

 • Citlivá pleť

  Je velmi podobná suché pleti, na spoustu přípravků reaguje alergicky. Je citlivá na počasí, změnu teplot. Objevuje se u ní zarudnutí, zčervenání. Péče vyžaduje hypoalergenní a neparfémované přípravky.

 • Smíšená pleť

  Je nejčastějším typem. Typická je pro ni tzv. T-zóna – mastná pleť na čele, nose, bradě.

Každodenní odličování a čištění - jak si vybrat vhodnou kosmetiku

Kosmetické přípravky by se měli používat vzhledem k danému typu pleti. Příliš časté mytí, obzvlášť u suché a citlivé pleti, může narušit ochranný plášť pleti. Důležité je především každodenní odličování a čištění.

 • Pleťové mléko a pleťové tonikum

  Obojí přípravky mají svou nepostradatelnou funkci. Měly by se používat s ohledem k typu vaší pleti. Pleťové mléko otevírá póry a tím umožňuje jejich pořádné očistění. Tonikum póry uzavírá a zabraňuje tak proniknutí nečistot do hlubších vrstev kůže.

 • Hydratační krémy

  Důležitá funkce u hydratačních přípravků je vytvoření bariéry na kůži, která má udržet vlhkost. Nezbytností se dnes stává používat přípravky obohacené o ochranný sluneční faktor. Součástí mohou být i vitamíny, přísady proti stárnutí.

 • Oční krémy

  Používání speciálních očních krémů není luxus. Kůže kolem očí má málo mazových žláz a proto se na ní projevují příznaky stárnutí nejdříve.

 • Pleťové masky

  Masky můžou mít podle druhů spoustu účinků: čistící, zvláčňující, hydratační, zklidňující. Měly by se používat dle druhu pleti.

 • Peeling

  Odstraňuje veškeré odumřelé buňky. Peeling by měl obsahovat jemné částečky, aby pokožku nepoškodil.

Rada na závěr

Pestrá strava, dostatek spánku, pohyb na čerstvém vzduchu a orální užívání vitamínů (A, C, E) má blahodárný účinek na celkové zdraví. Udělejte si denně čas na svou pleť a vaše pleť se vám odvděčí zářivou svěžestí a čistotou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22386 (zdravotnimagazin.cz#6970)


Přidat komentář